DOWNLOAD » Recenzie » Umenie žiť nekonvenčne » Umenie žiť nekonvenčne
Recenzia Umenie žiť nekonvenčne | Autor príspevku: Zuzana Grznárová

http://book.review.sk/recenzie/umenie-zit-nekonvencne

„Ak všetci ostatní skočia z mosta, skočíš aj ty?“ Touto vetou sa začína kniha človeka, ktorý kedysi pracoval ako vykladač škatúľ a na nájom si zarábal predajom vlastného nábytku.

Dnes je Chris Guillebaue podnikateľom s web dizajnom, cestovateľom s cieľom navštíviť všetkých 192 krajín sveta, pričom navštívil už 150 a v neposlednej rade vynikajúcim spisovateľom, ktorého blog navštevujú tisíce ľudí.

Kniha Umenie žiť nekonvenčne Vás naučí ako sa stať odvážnou „opicou“, ktorá sa dostane k najchutnejším banánom aj napriek opiciam na dne klietky, ktoré Vás ťahajú dole, lebo dostať sa na vrchol sa podľa nik „nesmie“.

Počas čítania Vás budú sprevádzať výroky slávnych osobností,  ktoré  Vám dodajú pocit istoty v tom, že rozmýšľať  inak  je vlastne Vaším víťazstvom nad ostatnými. Dielo je rozdelené  na tri časti, pričom každá sa venuje jednej oblasti: život, práca, cestovanie.

Na  príkladoch z osobného života alebo na príkladoch zo života ľudí, ktorí  sa tiež vzopreli konvenciám a začali robiť veci po svojom alebo ako sám autor rád uvádza „začali žiť“,  sa predostierajú čitateľom spôsoby, ako si upratať vo vlastnom živote  a dosiahnuť svoje sny.

Umenie žiť nekonvenčne pozná všetkých nepriateľov Vášho úspechu a poskytuje rady ako proti ním bojovať. „Ak sa rozhodnete  nakopať autority pripravte si radšej obe nohy …“

Kniha v mnohom pripomína učebnicu, ktorá po každej kapitole obsahuje tzv. „Zapamätajte si“, ktoré Vám je prínosnejšie ako skriptá či prednášky zo školy. Chris Guiolebeau  totiž považuje svoje vysokoškolské vzdelanie len  za  „ drahú lekciu za 32 tisíc dolárov“.

Úspech nespočíva vo vzdelaní  ale v chuti urobiť niečo inak, veď ako aj ďalej zdôrazňuje, aj tí najúspešnejší ľudia boli kedysi len bežnými ľuďmi, ktorí sa vzopreli pravidlám a poslali prihlášku alebo sa pustili do boja, na ktorý iní nemali odvahu. Ak aj Vy patríte k ľudom, ktorí majú chuť zmeniť svet k lepšiemu je táto kniha určená práve pre Vás.

Book.REVIEW