DOWNLOAD » Recenzie » Odpoveď » Odpoveď
Recenzia PRAVIDLÁ ŽIVOTA | Autor príspevku: Dominik Halvoník

http://book.review.sk/recenzie/odpoved-2

Zaujíma vás ako dosiahnuť finančnú slobodu a žiť život podľa svojich predstáv? Možno Vám pomôže táto kniha.

“Majstrovské dielo!” – Jack Canfield (autor, Pravidlá úspechu). “Fascinujúce!” – Joe Vitale (autor, Kľúč). “To čo je za hlúposť.” – Silvia Halvoníková (moja mama).

Presne takto by sa dala charakterizovať táto publikácia. Ak ste fanúšikom motivačnej literatúry, rozhodne vám odporúčam prečítať si toto dielo. Kniha je viac menej úzko profilovaná na podnikateľov, ktorí sú už na trhu nejaký ten rôčik a dostávajú sa do recesie. Je to súhrn rád a nových myšlienok, na ktoré autori prišli počas svojej podnikateľskej existencie.

Autori vo svojej publikácií popisujú niekoľko zaručených metód, ako „zákona príťažlivosti“. Taktiež sa tu stretnete s viacerými novotvarmi ako napríklad “preprogramovanie”. Mňa na tejto knihe zaujala metóda ako si v hlave človek dokáže vytýčiť ciel bez toho, aby si vytvoril najväčšieho nepriateľa, sám seba.

Celá podstata je založená na takýchto krokoch: 1. Vytýčte si svoj cieľ. Napríklad “chcem veľký a luxusne zariadený dom”. Zavrite oči a predstavte si každý detail, ktorý vám v súvislosti s tým napadne. 2. Vráťte sa do reality a položte si otázku: ”Prečo to tak nie je?”. Vymenujte si všetky dôvody prečo. Ak bude treba, spíšte si ich na papier. 3. Postupne prechádzajte jeden dôvod za druhým a hľadajte riešenie. Napríklad, nemám peniaze -> začnem pracovať -> nemám kde -> nájdem si prácu -> musel by som veľa pracovať -> zdokonalím svoje schopnosti, aby som dostal lepšie platenú prácu ->……..-> mám veľa peňazí. Takto si prejdite každý jeden problém a návod, ktorý ste si sami napísali, aplikujte.

Ak však patríte do inej skupiny, určite vás Odpoveď nepresvedčí o nutnosti tohto žánru. Skrátka a dobre. Kniha Odpoveď vám ponúka odpoveď len ak ju hľadáte a chcete ju nájsť.   Môj osobný názor je, že človek by mal svoj úspech dosiahnuť “svojou” originálnou cestou a nemal by sa nechať ovplyvňovať každým úspešným človekom, ktorého stretne.

Na druhej strane, ako nezaujatému čitateľovi, mi Odpoveď dala určité konkrétne informácie, ktoré by mi mohli pomôcť, ak by som patril do skupiny začínajúci podnikateľ. Na záver by som povedal len toľko, ak nemáte čo robiť a chcete byť úspešný, začnite makať. A keď úspech dosiahnete, tak si prečítajte Odpoveď aby ste boli ešte úspešnejší.

Book.REVIEW